Spēles

 

Mācām bērniem domāt – kāpēc nepieciešamas intelektuālās galda spēles

 

 

Es vispirms nepadomāju

Cik gan bieži bērns, attaisnodamies par savu pieļauto kļūdu, saka, ka viņš nepadomāja. Un lielākoties tā tas tiešām arī ir – bērns vispirms dara un tikai pēc tam saprot, ka tā darīt nevajadzēja. Iemācīties sākumā padomāt un tikai pēc tam darīt nemaz nav tik viegli. Padarīt to par ieradumu – vēl grūtāk.

Spēles, kas māca domāt

„Vispirms padomā, pēc tam izdari gājienu” – šis ir visu intelektuālo galda spēļu zelta likums. Un šī ir pirmā iemaņa, ko apgūst cilvēks, kurš spēlē galda spēles.

Ko vēl iemāca intelektuālās galda spēles?

Zaudēt un uzvarēt ar cieņu – iemaņa, kas ir noderīga pat pieaugušo dzīvē.

Spēles katrai gaumei

Aplūkojot aktīvos sporta veidus, mēs saprotam, ka intereses ir dažādas. Kādam patīk futbols, kādam peldēšana, citi jūsmo par galda tenisu un vēl citi dod priekšroku cīņas sporta veidiem. Arī galda spēles ir ļoti daudz un katra piesaista dažādus cilvēkus. Par šahu un dambreti zina katrs, bet ir tādas galda spēles, kuras daudzi nezin.

„Stūrīši” ir Anglijā dzimusi dinamiska galda spēle, kuru var iemācīties spēlēt 3 minūšu laikā un kura attīsta taktisko domāšanu.

„Rendzjū” ir sena ķīniešu galda spēle, kuru tāpat kā „Stūrīšus” var iemācīties spēlēt ļoti ātri un kura attīsta uzmanību.

„Reversi” ir angļu spēle, kas radusies 17. gadsimtā. Šī galda spēle ir īpaša ar to, ka līdera pozīcija ļoti ātri var pāriet no viena spēlētāja pie cita. Tā labi attīsta taktisko domāšanu.

„Kalahs” nāk no senās Ēģiptes – tā ir seno baņķieru spēle. Tā lieliski māca skaitīšanu un attīsta atmiņu.

„Nardi” ir galda spēle, kura augstākajā mērā māca stratēģiski domāt. Tā ir arī viena no nedaudzajām galda spēlēm, kurā tiek izmantoti metamie kauliņi – tas palielina azartu un arī māca noteikt nepieciešamo skaitļu uzmešanas varbūtību.

„Go” ir senākā no galda spēlēm – tai ir vairāk kā 4 tūkstoši gadu. Spēle ir radusies Ķīnā un šobrīd tā ir pati populārākā galda spēle tādās tālo austrumu valstīs, kā Ķīna, Japāna un Koreja. Tā lieliski attīsta stratēģisko un taktisko domāšanu.

Kur iespējams iemācīties spēlēt intelektuālās galda spēles?

No 2015. gada septembra Olainē ir atvērts intelektuālo galda spēļu klubs, kurā ir aicināti bērni no 7 līdz 15 gadu vecuma.

Galda spēles tiek organizētas pirmdienās un trešdienās no plkst. 15.00 līdz 17.00 Olaines Sporta namā (Olaine, Zemgales 33A). Tālr.nr. uzziņām: 29851106.