Togiz Kumalak pamati uzdevumos

Liubov Azimova (Olaines intelektuālo galda spēļu kluba “LOĢIKA” vadītāja) un Lina Karimova (divkārtējā Togiz Kumalak pasaules čempione) uzrakstīja grāmatu “Togiz Kumalak pamati uzdevumos”. Tā ir pirmā pašmācības grāmata Togiz Kumalak spēlē, kas tika izlaista ārpus Kazahstānas.

3.novembrī, Rīgā, Kazahstānas Republikas vēstniecībā  notika grāmatas “Togiz Kumalak pamati uzdevumos” svinīgā prezentācija. Uz grāmatas prezentāciju atlidoja delegācija no Kazahstānas. Delegācijas sastāvā bija Alihans Baimenovs (Togiz Kumalak starptautiskās federācijas prezidents), Bakdaulet Sabitov (Kazahstānas nacionālo sporta veidu direktors) un divi Togiz Kumalak pasaules čempioni. Viesu vidū arī bija Latvijas izglītības iestāžu, zinātņu akadēmijas un kultūras pārstāvji, kā arī citu valstu diplomāti.

No Olaines novada domes puses, grāmatas autorus apsveica Olaines novada domes priekšsēdētāja otrais vietnieks Aleksandrs Čmiļs un Olaines sporta centra direktors Viesturs Dumpis. Čmiļsa kungs, draudzības un turpmākās auglīgas sadarbības vārdā, pasniedza sudraba piemiņas medaļas delegātiem no Kazahstānas, kā arī Timuram Primbetovam – ārkārtējam un pilnvarotam Kazahstānas Republikas vēstniekam Latvijas Republikā. Čmiļsa kungs atzīmēja, ka Olaines pilsēta, neskatoties uz savu nelielu izmēru, ļoti aktīvi un augstā līmenī attīsta visdažādākos sporta viedus bērnu un jauniešu vidū, un intelektuālo galda spēļu klubs “LOĢIKA” tam ir labs piemērs.

Čmiļsa kungu atbalstīja arī Alihans Baimenovs, uzsverot, ka, apmeklējot Olaines sporta namu, bija patīkami pārsteigts par Latvijas Togiz Kumalak sportistu līmeni. Baimenova kungs Olaines novada domes pārstāvjiem uzdāvināja Togiz Kumalak profesionālo spēļu komplektu. Jāatzīmē, ka Baltijas valstīs tādas klases komplekti ir tikai divi. Viens ir Kazahstānas vēstniecībā Rīgā, bet otrs tagad atrodas Olainē.

Starptautiskās Togiz Kumalak federācijas vārdā Liubov Azomovai tika piešķirts tituls –  Kazahstānas Togiz Kumalak goda darbinieks.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s